Özlem Ertan-Dolunay Ayini

Özlem Ertan-Dolunay Ayini

Herkese Selam ;

Sizlere bugün çok sevdiğim her fırsatta bahsettiğim özellikle kadınların nasıl zorlu mücadelelerden geçip yaralı ama ayakta kaldıklarına şahit olunması gereken bir kitaptan bahsetmek istiyorum;

DOLUNAY AYİNİ

Hazırsanız sizinle birlikte Tanrıların Tanrıçaların sokaklar da gezindiği kadim yıllara gidelim.

Eğer mitoloji seviyorsanız söz veriyorum bu kitabı da çok seveceksiniz… Çok mutlu bir ailesi olan küçük bir kız çocuğu düşünelim lakin ne acıdır ki babasının intiharı ile hayatı sarsılmış bir kaç sene sonra ise annesinin yeniden evlenmesi ve üvey babasının dozu gittikçe artan şiddet ve tecavüzleriyle paramparça olmuş küçük Aydan'ın tek bir isteği vardır bir an önce bu evi terk etmek...

Bu kadar zorlu durumdayken fark etmediği şey ise annesinin gittikçe daha çok hastalanması ve rahatsızlığının ciddi boyutta olduğudur. Pankreas Kanseri teşhisi koyulduktan sonra annesi ile birlikte hastane de kalmaya başlayan Aydan bir süre sonra annesini de kaybeder. Çaresiz üvey babasıyla kalan genç kız bir gece camın aksinde annesinin hayaletini görür.

Kızına İstanbul'a Beyoğlu'na gitmesini fısıldadıktan sonra ortadan kaybolur. Başıma daha fazla ne gelebilir ki diye düşününce ani bir kararla İzmir'den İstanbul'a kaçar. İstanbul sokaklarında tesadüfen karşılaştığı Ece Hanım'ın yanına sığındığın da işler daha da garipleşir.

Eski bir arkeolog olan Ece Hanım'ın anlattığı mitolojik hikayeler Aydan’ın kimsenin görmediği kayıp ruhları görmeye başlaması, rüyalarında farklı âlemlere gitmesi işlenen cinayetleri görmesi ise olaylar bilinenin çok ötesinde bir yolculuğa doğru gitmeye başlar. Konuyu çok detaylandırmadan en fazla bu kadar anlatabilsem de Özlem Ertan’ın kaleminden okuyacağınız bu kitap size çok daha fazlasını vaad ediyor.

Sevgiyle Kalın…

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ