Bayram Filmleri

Bayram Filmleri

Bayramın Son Gününden Herkese Selamlar;

Okullar kapandı, havalar ısındı, bazı şehirler boşaldı bazı şehirler kalabalıklaştı. Üzerine bayramı da karşıladık derken geldik hafta sonuna…

Dolayısıyla vizyona yeni giren filmlerle karşınızdayım. Bayram haftası olduğundan mıdır nedir bu hafta öyle güzel filmler var ki acaba birkaç saat kaçabilir miyiz diye düşündürmüyor değil…

Gelin hepsini bir inceleyelim;

Indiana Jones ve Kader Kadranı

Ünlü arkeolog Indiana Jones bu kez soğuk savaş döneminde uzay yarışı sürerken bir kez daha insanlara bela olan Nazi tehlikesine karşı mücadele verişini anlatıyor.

 

Şeytan Uykuda

Seçkin bir polis biriminin genç bir üyesi olan Camila, tehlikeli bir bölgedeki bir operasyon esnasında üyelerinin kendilerini yakarak öldürdüğü bir ritüele denk gelir. Vücudunun her yerinde ciddi yanıklar oluşan Camila, komaya girer. Uzun iyileşme sürecinde bir ceza savcısı olan arkadaşı Fatima ve eşi ve eski erkek arkadaşı Ángel ona yardım eder. Fakat Camila garip bir şekilde uzak ve duygusuzdur. Ritüelden beri ruhuna bağlanmış olan albino bir kadın, üçüyle birden bir oyun oynayacaktır.

Sisu

İkinci Dünya Savaşı'nın son umutsuz günlerinde Kuzey Finlandiya'daki yalnız bir maden arayıcısının yolu Nazilerle kesişir. Maden arayıcısının altınını çalan Naziler, sıradan birine bulaşmadıklarını kısa sürede fark edeceklerdir.

Gizemli Mesaj

Elif ailesini trajik bir kaza sonucu kaybeder. Onu ayakta tutan tek kişi olan ablası da gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca halisünasyonlar görmeye başlar. Ablasını ararken esrarengiz bir adamla tanışır. Bu adamla ilişkisini ilerletir ve olaylardan uzaklaşmak için bir ada gezisi planlar. Elif'in bilmediği ise ablasını arayanın sadece Elif olmamasıdır.

 

Genç Deniz Canavarı Ruby

16 yaşındaki Ruby Gillman, tatlı ve tuhaf bir kızdır. Okulu Oceanside Lisesi’ne uyum sağlamayı çok istese de çoğunlukla görünmez olduğunu hissediyordur. Hoşlandığı kaykaycı çocuk kendisine sadece kesirlerden dolayı hayrandır ve Ruby'den matematik dersi almaktadır. Annesi ise oldukça korumacıdır ve Ruby'nin suya girmesini yasakladığı için Ruby okuldaki plajda arkadaşlarıyla vakit geçirememektedir. Ruby, annesinin kurallarına karşı geldiğinde savaşçı kraliçelerin torunu olduğunu öğrenecek ve kendisini yeni bir maceranın içinde bulacaktır.

Hedefteki Adam

Güney Koreli bir turist grubu Taliban tarafından rehin alınınca konuyla ilgilenmesi için Koreli bir diplomat gönderilir. Alınan bütün önlemler başarısızlığa uğrayıp bir rehin öldürülünce, diplomat hayatta kalanları kurtarmak için özel bir ajanla işbirliği yapmak zorunda kalır. 

 

Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır

“Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır – Yanmakta Olan Bir Dünyada Mücadele Etmeyi Öğrenmek” isimli kitaptan ilham alan film, çevre aktivisti bir grubun yaşadıkları bölgeyi kirleten boru hattı şirketine karşı verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Petrol endüstrisinin neden olduğu zararı kamuoyunda tartışmaya açmak isteyen aktivistler, zamana karşı verdikleri bu yarışta büyük zorluklarla karşılaşırlar.

Geri Sayım

"Wind", henüz kendisi çocukken babasının ölümüne sebep olan iş insanı Ethem Bey'den intikam almak için yıllar boyunca hazırlanmıştır. "Wind" takma adıyla internette pek çok kişinin korkulu rüyası hâline gelen bir hacker olmayı başarmıştır.

 

Şimdiden herkese iyi seyirler…

Sevgiyle Kalın…

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ