Barbie

Barbie

Barbie bebekleri kim sevmez ki ışıl ışıl sapsarı saçları, birbirinden havalı elbiseleri, upuzun bacakları gülümseyen gözleri ve küçük kız çocuğunun hayranı olduğu pespembe kocaman evi…

İşte bu Barbie artım Rüya Evinde değil aramızda…

Fragmanı yayınlandığı günden bu yana gösterime girmesi merakla beklenen Barbie nihayet bu hafta vizyona girdi.

Pembe sahte bir mutluluğun içinde kendisi gibi birbirinden güzel bir sürü Barbie kadını ve yakışıklı Ken erkekleriyle birlikte Barbieland’da yaşayan Barbie bir gün kendisini ölümü düşünürken bulur.

O günden sonra farklı aksaklıklar yaşamaya başlayan Barbie kendisiyle oynayan çocuğu bulmak ve sorunlarını çözmek için gerçek dünyaya yani bizim aramıza gönderilir.

Olaylar tam da burada ilginç bir hal almaya başlıyor. Kadınların yönettiği bir dünya düzenine alışkın olan Barbie gerçek dünya da erkeklerin hüküm sürdüğünü, insanların yüzlerinin gülmediğini, kapitalist sistemin dayattıklarının insanları ne hale getirdiğini kendi gözleriyle görür.

Eleştirmenler film de Barbie’nin tamamen feminist bir dünya da yaşadığını söyleseler de ayı duyguyu bana farklı kariyer basamakların da kostümlerle dizayn edilmiş Barbie oyuncakları da verir.

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in Barbie ve Ken olarak başrolü paylaştıkları filmin yönetmen koltuğun da oturan Greta Gerwig aynı zaman da Noah Baumbach  ile birlikte filmin senaristliğini de üstlenmiş.

Bana kalırsa film bir klişenin ötesinde güzelliğe sahip özellikle de yetiştirmek üzere olduğunuz bir kız çocuğunuz varsa elinden tutup rahatlıkla götürebilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Sevgiyle Kalın…

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ