Gabriel García Márquez’in Yüzyıllık Yalnızlık Kitap'ı Dizi Oluyor

Gabriel García Márquez’in Yüzyıllık Yalnızlık Kitap'ı Dizi Oluyor

Büyülü gerçekçilik akımının önde gelen temsilcilerinden Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez’in 1967 yılında yayınladığı ve 40'tan fazla dile çevrilen ve kendisine 1982 yılında Nobel Ödülü kazandıran kült romanı Yüzyıllık Yalnızlık, Netflix imzasıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Buendia Ailesi’nin memleketi olan kurgusal kasaba Macondo’da geçen Yüzyıllık Yalnızlık, nesillere yayılan bir hikâyeyi konu alıyor. 

Toplamda 16 bölüm olarak tasarlanan Yüzyıllık Yalnızlık dizisinin yönetmen koltuğunda Alex García López ve Laura Mora’nın oturduğu,José Rivera, Natalia Santa, Camila Brugés, María Camila Arias ve Albatrós González’in senaryosunu üstlendiği yapım yayıncının Latin Amerika pazarındaki “en iddialı projesi” olarak tanıtılıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Albay Aureliano Buendía rolünde Claudio Cataño, genç Aureliano Buendía rolünde Jerónimo Barón, Jose Arcadio Buendía rolünde Marco González ve José Arcadio’nun oğlu rolünde Leonardo Soto, Úrsula Iguarán rolünde Susana Morales, Petronila rolünde Ella Becerra, Aureliano Iguarán rolünde Carlos Suaréz, Melquiades rolünde Moreno Borja ve genç Aureliano Buendía rolünde Santiago Vásquez yer alıyor.

Dilerim ki yolu açık izleyeni bol olur...

Sevgiyle Kalın...

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ